Limon Kabuğu Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Limon Kabuğu Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limon kabuğu yağı, aslında birçok kişi tarafından bilinmeyen şifa kaynaklarından biridir. Bizler birçok zaman tükettiğimiz limon kabuklarını çöp olarak atmaktayız. Aslında limon kabuğu, en az limonun içeriğinde bulunan faydalar kadar fayda taşımaktadır. Son derece yaygın olarak kullanılan bu yağ, son derece yaygın bir şekilde bulunmaktadır. Bildiğiniz gibi limonun bademciklerden mide sorunlarına kadar birçok soruna faydası bulunmaktadır. Bu faydalar limon kabuğu yağında da bir o kadar bulunur. Limon kabuklarından soğuk pres yöntemiyle elde edilen limon kabuğu yağı, özellikle günümüzde çok karşılan birçok hastalığa iyi gelmektedir. Aslında bu yağı sadece hastalıklar için değil birçok sorun için kullanabilirsiniz. Öyle ki bu yağ, hastalıkların yanı sıra stres ve bunalım problemleri için bile ciddi faydalar sağlamaktadır. Bu nedenle sizlerde bol bol limon kabuğu yağı kullanabilirsiniz. Bunun için limonlardan kendi yöntemlerinizle yağ elde etmek yerine hazır olarak satışa sunulmuş olan limon kabuğu yağı kullanabilirsiniz. Bunun için tabi ki iyi markaları tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi durumlarda birçok faydadan yararlanamazsınız.


Limon kabuğu yağı faydaları nelerdir?

 • Limon kabuğu yağının insan vücudunda en önemli faydalarında biri bağışıklığı ciddi bir derecede güçlendirmesidir. Düzenli olarak birkaç kez kullanılan limon kabuğu yağı, belli bir süre sonra bağışıklığın ciddi bir derece güçlenmesini sağlamaktadır. Bunun için özellikle çocuklarda limon kabuğu yağı kullanılmalıdır.
 • İnsanlarda sık karşılaşılan ve birçok farklı nedeni olan baş ağrısı, yine limon kabuğu yağı ile kolay bir şekilde dindirilebilir. Herkeste olumlu sonuçlara neden olmasa bile birçok kişide olumlu sonuç gösteren bu kabuk yağı, doğal bir ağrı kesicidir.
 • İnsan vücudunda bulunan ve zamanla zararlara neden olan toksit maddelerin ortadan kaldırılmasında limon kabuğu yağı önemli rol oynamaktadır. Limon kabuğu yağı, uzun süreler kullanıldığında vücuttaki toksinleri yavaş yavaş vücuttan atar.
 • Özellikle ayaklarda meydana gelen nasır problemlerinde limon kabuğu yağı öneli rol oynamaktadır. Nasır üzerine sürülerek üzeri kapatılan nasır bölgesi yumuşar ve bu şekilde nasırları almanız için sizlere kolaylık sağlar.
 • İnsanlarda stres durumunu ortadan kaldırır ve buna bağlı olarak ortaya çıkan uykusuzluk sorunlarını da giderir. Son derece yaygın olarak görülen bu problem, özellikle iş hayatının yoğunluğuna bağlı olarak gelişmektedir.
 • Limon kabuğu yağı dahili olarak kullanıldığında insanlarda meydana gelen nefes darlığı rahatsızlığı ciddi olarak azalmaktadır. Özellikle hastalığa bağlı olmadan ortaya çıkan nefes darlığı rahatsızlıklarında bu yağ önemli etkiler göstermektedir.
 • Son olarak belirtmek isterim ki bu limon yağı içerisinde bulunan vitaminler son derece ciddi bir şekilde fayda gösterir. Bu nedenle özellikle kış aylarında bol bol limon kabuğu yağı kullanmalıyız.
Limon kabuğu yağı cilt üzerinde tonik bir madde olarak da kullanılabilmektedir. İnsan vücudunda öneli faydalar gösteren bu yağ kokusuyla da birçok kişide olumlu sonuçlara etki etmektedir. Yağlı cilde sahip olan insanların bu yağı kullanmaları durumunda yağ oranları dengelenir ve bu şekilde çok daha sağlıklı bir cilde sahip olurlar. Ciltte bu etkisiyle birlikte sivilce oluşumunu engelleyen limon kabuğu yağı, kesinlikle düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Limon Kabuğu Yağı Yorumları

soru

Ilıcan

27 Ağustos 2018 Pazartesi

Limonun faydaları aslında kabuğundan, tadından, kokusundan ve görüntüsünden bile belli oluyor. Ben birçok faydasından yararlandım ama kabuğundaki yağı çıkaramadığımdan faydalanamadım. Limon kabuğu yağını nereden temin edebilirim? Ayrıca nasıl kullanmam gerekiyor.

Cevap yaz
cevap

Sevan

11 Eylül 2018 Salı

Merhaba limon kabuğu yağını aktarlardan bulabilirsiniz. Ancak güvenilebilir bir marka olmasına ve soğuk pres yolu ile elde edilip edil edil edilmediğini kontrol edin. Bunun dışında limon kabuğu yağı çeşitli sağlık sorunlarına şifa olmakla birlikte cildinize tonik olarak kullanabilirsiniz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Ceviz Kabuğu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ceviz Kabuğu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi ve Malzemeleri

Portakal Kabuğu Reçeli Tarifi ve Malzemeleri

Nane Limon Kabuğu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Nane Limon Kabuğu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Patates Kabuğunun Faydaları ve Kullanımı

Patates Kabuğunun Faydaları ve Kullanımı

Limon Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Limon Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Güncel

Kaplumbağa Kabuğu Çeşitleri

Kaplumbağa Kabuğu Çeşitleri

Güncel

Mandalina Kabuğunun Faydaları?

Mandalina Kabuğunun Faydaları?

Güncel

Muz Kabuğu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Muz Kabuğu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Nar Kabuğu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Nar Kabuğu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Nar Kabuğu Kürü, çoğunlukla grip rahatsızlığı hem kış hem de yaz mevsiminde kendini gösterebilen en yaygın hastalıklardan birisidir. Grip özellikle insan vücudunu h[...]

Kestane Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Kestane Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Kestane Kabuğu, soğuk kış mevsiminin en lezzetli ve yararlı meyveleri arasında önemli bir yere sahip olan kestane, bünyesinde barındırdığı lif sayesinde oldukça sağl[...]

Yer Kabuğu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Yer Kabuğu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Yer kabuğu, Litosfer ya da taş küre olarak adlandırılan ve Yer Kürenin en dış yer alan yapıya verilen addır. Karalarda daha kalın olan yaklaşık 35-45 km, Tibet Platosu[...]

Soğan Kabuğu Suyu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Kabuğu Suyu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan kabuğu suyu: Günlük hayatımızda neredeyse her yemekte kullandığımız soğanın kabuğunu çöpe atıyoruz. Çünkü faydalarını bir çoğumuz bilmiyoruz. Hiç dü�[...]

Elma Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Elma Kabuğunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Elma Kabuğunun Cilde Faydaları, Elma kabuğu elmanın iç kısmına göre çok fazla miktarda antioksidan bulundurmaktadır. Bunun için elma kabuğu cilt bakımı çok önemlidi[...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6